POŠTA SE V SOBOTU NEZAVŘE!

V průběhu srpna byl starosta města David Hanakovič informován o změně otevírací doby ostrovské pobočky České pošty. A vůbec nebyl spokojen.

Vedení České pošty se rozhodlo upravit hodiny pro veřejnost tak, že od října zůstane o víkendu její ostrovská pobočka na Hlavní kompletně uzavřena. Zatím pobočka funguje tak, že má v sobotu otevřeno od 8:00 do 12:00. Vedení argumentovalo klesající vytížeností České pošty a také tím, že ubývá klientů i využití služeb, které Česká pošta nabízí.

Starosta města David Hanakovič však s tím, že pošta v sobotu neotevře vůbec, od samotného počátku nesouhlasil. Po opakovaných jednáních s manažerkou České pošty, s. p. pro Karlovarský kraj Marií Rathouskou tak během dnešních dopoledních hodin dospěli k rozumnému kompromisu: od října bude ostrovská pobočka otevřena každou sobotu po dobu dvou hodin, a to od 9:00 do 11:00. „Sám jsem si během posledních pár víkendů udělal bleskový průzkum a zjistil jsem, že právě v této době klienti na poštu přicházejí nejčastěji. Naopak po osmé a před obědem tu nebývá nikdo. S novou úpravou sobotní otevírací doby jsem tak spokojen a děkuji vedení pošty za vstřícné jednání,“ uzavřel starosta města Ostrov David Hanakovič.

Pošta vyzývá: objednejte se

Na všech poštách s vyvolávacím systémem (včetně té ostrovské) je zároveň poskytována služba Objednávka na pobočku, která hlavně ve všední dny zbaví klienty dlouhého čekání ve frontách. Z domova se přes internet objednáte na požadovanou službu a vybraný čas. Bude vám zaslán rezervační kód, který při příchodu na poštu zadáte do vyvolávacího systému a půjdete na řadu hned po klientovi, který je odbavován před vámi. Rezervace termínu obsluhy je pro klienty zdarma a lze se objednat na nejčastější služby, jako je Czech POINT, vyzvednutí dopisů, poslání dopisů i balíků, poštovní poukázky, platba SIPO, výplata důchodů, nebo na specializované bankovní přepážky.

Jak služba přesně funguje? Vstoupíte do aplikace, která je dostupná na www.postaonline.cz/rezervace, vyberete ostrovskou pobočku České pošty, zvolíte požadovanou službu a kliknete na tlačítko Potvrdit. Využít můžete i mobilní aplikaci PoštaOnline, kterou si stáhnete v obchodě s aplikacemi na svém telefonu. V kalendáři si vyberete požadovaný den a poté čas vaší návštěvy. Rezervaci můžete provést nejpozději jednu hodinu před požadovaným termínem. Při objednávce uvedete vaše jméno, příjmení, e-mailovou adresu a číslo mobilního telefonu, aby vám Česká pošta mohla poslat rezervační kód. Svoji rezervaci pak vytvoříte kliknutím na tlačítko Potvrdit. Praktické je, že vám bude návštěva pobočky připomenuta 24 hodin před termínem vaší rezervace. V den vaší návštěvy se na pobočku dostavte v intervalu 5 minut před a nejpozději 10 minut po vašem rezervovaném termínu. Nezapomeňte po příchodu na displeji terminálu vyvolávacího systému stisknout tlačítko „Objednaní klienti“ (levý spodní roh obrazovky). Poté už stačí jen

zadat rezervační kód, potvrdit ho a terminál vám automaticky vytiskne pořadový lístek. Vyvoláni budete ihned po uvolnění první přepážky obsluhující požadovanou službu.

Značka I
Značka II
Karlovarský kraj
  Prosím čekejte...