TVOŘTE S NÁMI BUDOUCNOST!

Pracovní verze strategického plánu je k dispozici na webu ostrov2040.cz kde si ji můžete přečíst a vyjádřit se k ní. Najdete tu mimo jiné připomínkový formulář, prostřednictvím kterého můžete sdělit své výhrady, ale také máte možnost se do tvorby strategického plánu aktivně zapojit. Stačí kliknout na sekci Občanské návrhy nebo na interaktivní odkaz Podat projekt.

Návrhy vašich sousedů

Na webu najdete zároveň interaktivní mapu se všemi občanskými návrhy, které již byly podány, a třeba i vašimi sousedy. Můžete se k nim vyjádřit, hlasovat pro ně nebo je doplnit. A máte-li svůj vlastní nápad, přidejte se! Nejde o chybějící lavičky u vás před domem, ty vyřeší v rámci provozní agenty příslušný odbor městského úřadu takzvaně za pochodu. Jde o projekt, který ovlivní život ve města k lepšímu a na dlouhá léta. Ať jde o inovativní řešení zeleně v centru města, nové komunitní centrum či přírodní koupaliště.

Co vám chybí? Napište to

Web bude občanům k dispozici stabilně, bude se průběžně aktualizovat a občané tady uvidí, co se s jednotlivými projekty, které se schválily, děje, jak se vyvíjejí a jak se s nimi pracuje. Veřejnost už se zapojila na jaře tohoto roku, kdy vyplňovala dotazník v Ostrovském měsíčníku a vyjadřovala se k životě ve městě. A už tehdy mohli lidé přednést i své nápady a připomínky. Když se Ostrováci do průzkumu zapojili, výsledky mluvily jasně: 80 procent dotázaných je hrdých na své město, líbí se jim příroda v jeho okolí a jeho kulturní akce. Co ve městě naopak chybí? Z průzkumu vyplynulo, že má město více investovat do zdravotnické péče, výstavby městských bytů a ekologických projektů. Náctiletým pak v Ostrově chybí pestřejší nabídka obchodů nebo třeba fastfood. Všichni bez rozdílu věku by pak uvítali více míst, kde by se mohli scházet včetně kaváren nebo komunitních center.

Značka I
Značka II
Karlovarský kraj
  Prosím čekejte...