NOVÉ VYUŽITÍ STARÉ HASIČÁRNY: MÁTE NÁPAD, JAK NA TO?

V přízemí bývalé hasičárny bude k dispozici dílna o rozloze 60 m² a čtyři garáže (každá o velikosti zhruba 50 m²), v prvním patře to pak bude dalších jedenáct místností, z nichž největší je bývalá školící místnost (67,5 m²). První patro disponuje i prostornou místností se sprchami. Chcete vědět víc, nebo už máte dokonce v hlavě originální koncept? Kontaktujte místostarostu města Jiřího Netrha na tel. 776 242 463 nebo pište na jnetrh@ostrov.cz.

Vzniknout by tu mohly výtvarné ateliéry a showroomy a místo garáží v přízemí by mohly být třeba sdílené řemeslné dílny. „Naší vizí je poskytnout ostrovským další místo pro komunitní život. Lidé, kteří si mají co říct a chtějí společně vyrábět, sochat nebo malovat, zatím nemají kde, a to chceme změnit,“ říká místostarosta Jiří Netrh a dodává: „Bývalá hasičárna nabízí opravdu hodně zajímavé prostory a my toho chceme využít a otevřít ji všem, kteří o to budou mít zájem.“

Dobrý stav a prestižní lokalita

Město nemá aktuálně prostředky na investice do výstavby nové budovy za bezmála 60 milionů, která tu byla původně plánována, bývalá hasičárna tak bude stát dál. Budova je navíc navzdory minimálním investicím do oprav v posledních letech ještě v dobrém stavu. „Zároveň jde o prestižní lokalitu v blízkosti zámku, městské knihovny a parku. Ta jeho část, která s budovou bezprostředně sousedí, byla využívána zatím jen sporadicky a já věřím, že se to může změnit a že se sem aktivity z budoucího kreativního centra rozšíří,“ plánuje starosta Lukáš Lerch.

Bydlení mezi Ostrovy

Předešlé vedení města ještě nedávno občany informovalo o tom, že prázdná budova půjde k zemi a na jejím místě měl podle již existující architektonické studie vyrůst bytový dům s dalšími až 15 bytovými jednotkami. Odhadem měl jeden byt stát zhruba tři miliony a dvě stě tisíc korun. „Ostrov nové byty potřebuje, ale my je chceme budovat systematicky. Peníze proto plánujeme investovat v rámci projektu Ostrov mezi Ostrovy, tedy do proluky mezi novým a starým Ostrovem. Strategie rozvoje tohoto území je jichž hotová,“ dodává starosta.

Značka I
Značka II
Karlovarský kraj
  Prosím čekejte...