DEN FRANKŮ V PARTNERSKÉM MĚSTĚ WUNSIEDEL

Zveme Vás na slavnost Den Franků do partnerského města Wunsiedel

Ulice v centru města a všechna náměstí se 7. července 2024 od 10 hodin promění v jedno velké jeviště plné zábavy a potěšení. Více než 120 vystavovatelů a pět scén slibuje pestrý rodinný program. Můžeme se tedy těšit např. na kulturní a turistické nabídky pro aktivní trávení volného času, praktické aktivity pro děti všech věkových kategorií s malováním na obličej, tradiční pochoutky tamní kuchyně, pivo a víno, typické francké koláče, francká řemesla, zvyky, otevřené kostely, otevřené Fichtelgebirgsmu­seum s volným vstupem (15 – 17 hodin). Také obchody v centru města jsou tuto neděli otevřeny.

Město Ostrov chce umožnit občanům účast na slavnosti Den Franků a organizuje v ten den autobusovou dopravu do Wunsiedelu. Autobus bude odjíždět ráno v 8 hodin z Mírového náměstí a odjezd zpět z Wunsiedelu je plánován na 18 hod. V případě zájmu se přihlaste na mailové adrese zzelezna@ostrov.cz nebo na telefonu 606 084 076 do 3. července. Místa je možné rezervovat pouze do naplnění kapacity autobusu.

tagderfranken2024­.de

Velkého svátečního Dne Franků se účastní také ostatní partnerská města Wunsiedelu – Mende (Francie), Schwarzenberg (Krušné hory), Volterra (Itálie) a Łapy (Polsko). Ostrov budou reprezentovat hudebníci ze ZUŠ – bubeníci DRUMBAND a Rockeři z druhého patra. Naše město se bude prezentovat rovněž na informačním stánku, kde bude kromě jiného možno zhlédnout také tradiční řemesla paličkování a drátování, která předvedou Jana Dvořáková a Alena Lněničková.

Akce je realizována v programu INTERREG Bavorsko – Česko 2021 – 2027 v rámci projektu BYCZ-SPF00194 s názvem Setkání měst v rámci jubilea partnerství.

Partnerská města budou na náměstí Gabelmannsplatz prezentovat své turistické atrakce a regionální produkty. Představí se také Euregio Egrensis jako přeshraniční platforma pro výměnu a setkávání Němců a Čechů. Zdroj: město Wunsiedel / wunsiedel.de /

snimek-obrazovky-2024-06-20-140155.png (142 KB)

Značka I
Značka II
Karlovarský kraj
  Prosím čekejte...