MĚSTO OSTROV SE PŘEDSTAVILO VE WUNSIEDELU

Město Ostrov se prezentovalo 7. července v rámci slavnosti Dne Franků v partnerském městě Wunsiedel. Reprezentovatli nás hudebníci ze ZUŠ – bubeníci DRUMBAND a Rockeři z druhého patra, obě vystoupení zaznamenala velký divácký úspěch.


Město se četným návštěvníkům představilo rovněž na informačním stánku, kde se mohli dozvědět více o místních turistických cílech, ochutnat regionální speciality – oplatky a Becherovku a <a>zhlédnout také ukázku tradičních řemesel paličkování a drátování v podání Jany Dvořákové a Aleny Lněničkové. Malé náměstí Gabelmannsplatz zaplnily také stánky ostatních partnerských měst Wunsiedelu – Schwarzenbergu, Mende (Francie), Volterry (Itálie) a Łapy (Polsko). Svoji prezentaci zde mělo i regionální sdružení obcí a měst Euregio Egrensis, přeshraniční platforma pro výměnu a setkávání Němců a Čechů. Všechna tato města se kromě svých turistických atrakcí pochlubila i regionálními produkty a kromě hostů z Ostrova mělo ve svém programu kulturní vystoupení také město Łapy.

V odpoledních hodinách se sešli u stánků představitelé vedení partnerských měst, hostitelem byl starosta města Wunsiedel Nicolas Lahovnik, město Ostrov zastupovali místostarostové Jiří Netrh a Tomáš Kothera, město Lapy místostarosta Krzysztof Dudziński a italskou Volterru starosta Giacomo Santi.
Město Ostrov umožnilo občanům účast na slavnosti a zorganizovalo autobusovou dopravu do Wunsiedelu. Autobus se zaplnil téměř do posledního místa a z řad občanů vzešel návrh v dalším roce zájezd opakovat.

Akce byla realizována v programu INTERREG Bavorsko – Česko 2021 – 2027 v rámci projektu BYCZ-SPF00194 s názvem Setkání měst v rámci jubilea partnerství.
snimek-obrazovky-2024-06-25-103244.png (46 KB)
Značka I
Značka II
Karlovarský kraj
  Prosím čekejte...