MUZEJNÍ NOC PŘILÁKALA STOVKY NÁVŠTĚVNÍKŮ
Areál ostrovského zámku se během letošní Muzejní noci zaplnil v pátek 29. 5. 2026 stovkami návštěvníků, kteří si přišli užít jedinečný večer plný historie, dobové atmosféry a nevšedních zážitků. Krásné počasí přispělo k tomu, že si lidé mohli naplno vychutnat pestrý program připravený pro malé i velké.
Letošmí rok je Rokem Schliků a proto i program byl věnován období Schliků, kteří se významně zapsali do historie Ostrova. Návštěvníci se tak mohli setkat přímo s hrabětem Štěpánem Schlikem a dalšími historickými postavami, které je provázely světem renesančního města. O živou atmosféru se postarala také šermířská skupina Merlet, jejíž vystoupení patřila k největším lákadlům večera.
Velký zájem vzbudily komentované prohlídky expozic s Mgr. Miluší Kobesovou při nichž se zájemci dozvěděli řadu zajímavostí o historii Ostrova, šlechtických rodech i významných událostech, které formovaly podobu města. Návštěvníci mohli obdivovat před zámkem zbrojnici z doby bitvy u Moháče, historické kostýmy, zbraně, řemeslné dovednosti i další ukázky života v dávných dobách.
Nechybělo ani tematické občerstvení. Mnozí si nenechali ujít možnost ochutnat speciální Schlikovu kapsu s kachnou a zelím, která se stala pomyslnou gastronomickou tečkou za povedeným večerem.
Muzejní noc opět ukázala, že historie může být poutavá, zábavná a plná emocí. Děkujeme všem návštěvníkům, účinkujícím i organizátorům, kteří se podíleli na vytvoření této výjimečné akce.