SENIOR EXPRES

INFORMACE O POSTUPU PRO ZÁJEMCE O VYUŽITÍ SLUŽBY

Provozovatelem je Městská policie Ostrov.

Pravidla pro odvoz

Službu lze objednat nejdříve 3 týdny předem a nejpozději 1 pracovní den předem telefonicky na čísle 725 050 375 v p­racovní době od pondělí do pátku od 7:00 do 15:30 hod. Klient nahlásí celé jméno a příjmení a také číslo průkazu Senior expres. Kdo průkaz nemá, musí požádat o jeho vystavení na Odboru sociálních věcí a zdravotnictví (OSVZ) Městského úřadu Ostrov. Jde o bezplatnou službu a k vystavení průkazu je potřebná pouze fotografie žadatele. Klient může zároveň službu Senior expres využít až 20× během jednoho kalendářního měsíce.

Cena za poskytnutou službu:

Tarifní pásmo 1 (Ostrov): 20 Kč

Tarifní pásmo 2 (Jáchymov, Hroznětín): 30 Kč

Tarifní pásmo 3 (Karlovy Vary – nemocnice, poliklinika nám. Dr. Horákové, tržnice – Mariánská, Radošov): 40 Kč

❗️Upozornění – pro třetí tarifní pásmo platí, že tato služba se musí objednat nejpozději týden dopřed, tak aby nebylo vozidlo blokováno v případě nevyužití služby. 

Tento projekt byl podpořen Ing. Josefem Železným a dotací z rozpočtu Karlovarského kraje – odboru regionálního rozvoje

logo-karlovarsky-kraj.jpg (11 KB)

Karlovarský kraj

Živý kraj

K Senior expresu…

To, že v našem městě funguje služba Senior expres, je samozřejmě známá věc. V tomto článku bychom se ale rádi zaměřili na to, co nám přináší praxe. Službu provozuje městská policie, u nás na odboru pouze vydáme průkazku, bez které Senior expres využívat nelze. Každý týden se minimálně jednou setkáme s tím, že lidé přijdou pro průkazku nadvakrát kvůli chybějící fotografii, kterou do průkazky lepíme. Proto bychom rádi opět zdůraznili, že je potřeba donést vlastní. Jedná se o klasickou dokladovou fotografii o velikosti 3,5×4,5 cm. Chápeme, že s pořízením jsou spojené náklady a i cesta k fotografovi je pro leckoho obtížná. Zkuste proto doma prohlédnout šuplíky – mnoho lidí má doma starší fotografie ještě z doby předdigitální, kdy si je pořizovali na veškeré doklady. Pokud je fotka barevná a aspoň trochu odpovídá současné podobě, nemáme s tím problém. Nové fotografie je možné pořídit ve Fotostudiu na adrese Masarykova 1039 (ve vnitrobloku za městkou policií, starousedlíci znají jako „kulatá drogerie“). Otevírací doba je: Po+St 9:30 – 17:00, Út+Pá 14:00 – 17:00. Aby ale nebyl článek jen o fotce, vyptávali jsme se jak to chodí i u městské policie. Kolegové zdůrazňovali zejména fakt, že se nejedná o klasické taxi, ale jízdu je nutné dopředu objednat – po Ostrově minimálně 1 den předem, do K. Varů aspoň týden před požadovaným termínem. Pokud vidíte kolem projíždět náš expres bez pasažérů, řidič vás bez objednání ani tak odvézt nemůže. Co se týče jízd do K. Varů, jsou pevně stanoveny výstupy – nemocnice, poliklinika na nám. Dr. Horákové a tržnice. Řidič opět s ohledem na pravidla nemůže zajíždět jinam. Služba začíná fungovat v 7 hod. ráno, poslední jízdu lze objednat na 15:15 hod v rámci Ostrova, v případě odvozu z K. Varů nejpozději v 15:00 hod. Největší zájem o jízdy bývá okolo 9. hodiny ranní, může se tedy stát, že v tento čas je naplněna kapacita obou vozidel. Závěrem – pravidla ohledně provozu služby mohou být svazující a uvědomujeme si, že ne vždy lze splnit všechny požadavky klientů. Přesto věříme, že služba je pro naše město velkým přínosem. Koordinovat provoz služby je opravdu náročné, proto bychom chtěli poděkovat našim řidičům za jejich práci a zároveň požádat klienty o shovívavost, pokud se cestování vždy nedaří dle jejich představ. 

Ing. Kateřina Matyášová

Vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví 

Značka I
Značka II
Karlovarský kraj
  Prosím čekejte...