NÁPLŇ PRÁCE OKSVS

Podrobné informace o náplni činnosti odboru

Sekretariát starosty a místostarosty

  • vede evidenci všech uzavřených smluv
  • zajišťuje servis starostovi města a místostarostovi dle jejich požadavků (sleduje časový rozvrh, přijímání návštěv atd.)
  • zajišťuje úkoly, vyplývající ze zákona č. 84/1990 Sb., o právu shromažďovacím, ve znění pozdějších předpisů, a úkoly spojené s dodržováním veřejného pořádku
  • plní úkoly vyplývající ze zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů
  • zajišťuje úkoly spojené s volbou přísedících soudů

Sekretariát tajemníka a vedoucího kanceláře starosty

  • vede spisovou agendu starosty, místostarosty a tajemníka MěÚ
  • zajišťuje zápisy z jednání RM a ZM včetně usnesení
  • vede evidenci usnesení přijatých RM a ZM a sleduje kontrolu jejich plnění
  • provádí kontrolu předávaných materiálů pro RM a ZM po formální stránce, včetně včasného předkládání

Úsek sponzorství

  • zajišťuje agendu spojenou s poskytováním sponzorských příspěvků – přijímá žádosti o sponzorské dary města a na základě jednání sponzorské komise podává o nich návrhy do RM a ZM, kontroluje doklady o čerpání příspěvků

Úsek legislativní

  • řeší a vyřizuje závažné stížnosti a oznámení ve smyslu vnitřní směrnice MěÚ o vyřizování stížností
  • vede centrální evidenci stížností i v elektronic­ké podobě
  • poskytuje jednoduché právní poradenství
  • poskytuje legislativní metodickou pomoc v rozmezí věcné příslušnosti MěÚ
  • připravuje návrhy právních předpisů obce v přenesené a samostatné působnosti
  • vede evidenci všech OZV města a nařízení města, přehledy o orgánech města
  • vede archivaci sbírky zákonů a dalších právních předpisů, souvisejících s činností MěÚ
  • zajišťuje dodržování předpisů o státních symbolech na území města a zabezpečuje náležitosti městských symbolů
  • informuje zaměstnance MěÚ o legislativních změnách souvisejících s činností MěÚ
  • komunikuje s Krajským úřadem v Karlových Varech, ministerstvem vnitra, soudy (včetně Ústavního soudu ČR) a dalšími institucemi dle aktuální potřeby a situace

Úsek krizového řízení, požární ochrany a bezpečnosti práce

  • zajišťuje připravenost obce na mimořádné události, provádění záchranných a likvidačních prací a ochranu obyvatelstva
  • zajišťuje varování, evakuace a ukrytí osob před hrozícím nebezpečím a podílí se na zajištění nouzového přežití obyvatel obce
  • připravuje a podílí se na organizaci hospodářských opatření pro krizové stavy a plnění úkolů uložených krajským úřadem k zajištění nezbytných dodávek
  • zabezpečuje přípravu a provedení krizových opatření v podmínkách obce
  • zajišťuje součinnost a spolupráci obce s Hasičským záchranným sborem kraje, Policií české republiky, zdravotní záchrannou službou a ostatními složkami integrovaného záchranného systému při přípravě a provedení krizových opatření v podmínkách obce
  • zabezpečuje rozpracování úkolů krizového plánu kraje do krizového plánu obce s rozšířenou působností
  • zajišťuje realizaci opatření vyplývajících z krizového plánu obce s rozšířenou působností
  • organizuje a zajišťuje činnost bezpečnostní rady a krizového štábu obce
  • využívá při plánování krizových opatření a při řešení krizových situací informační systémy krizového řízení
  • zabezpečuje ochranu zvláštních skutečností, jejich evidenci, ukládání, skartaci a manipulaci a kontroluje dodržování zásad pro manipulaci s nimi
  • zabezpečuje ochranu utajovaných informací, jejich evidenci, ukládání, skartaci a manipulaci a kontroluje dodržování zásad pro práci s nimi
  • připravuje podklady a zabezpečuje opatření k fyzické, administrativní, personální bezpečnosti. Zpracovává projekt fyzické bezpečnosti a podílí se na zpracování právních předpisů podle zákona č. 412/2005 Sb.
  • podílí se na zabezpečení činnosti vyplývající ze zákona o požární ochraně v oblasti financování a odborné přípravy členů jednotky sboru dobrovolných hasičů
  • podílí se na zabezpečení požární ochrany
  • zabezpečuje výkon státní správy v oblasti zabezpečení ochrany státu za krizových stavů
  • zajišťuje úkoly stanovené k zajišťování obrany státu a zabezpečuje požadavky a potřeby Armády ČR při plnění úkolů mobilizace ozbrojených sil
  • spolupracuje při zabezpečení úkolů obranného plánování, civilně nouzového a havarijního plánování s ostatními složkami IZS, právnickými a podnikajícími fyzickými osobami
  • vede evidenci o věcných prostředcích a fyzických osobách pro doplnění ozbrojených sil za válečného stavu a
  • vede evidence subjektů hospodářské mobilizace, včetně požadavků pro splnění mobilizačních dodávek. Vede dokumentaci pro případ mobilizačních opatření
  • zajišťuje požadavky KVV při odvodním řízení, zúčastňuje se odvodu branců jako zástupce města a
  • zúčastňuje se přípravy členů odvodní komise
  • spolupracuje s Krajským vojenským velitelstvím při vzniku mimořádných situací

Úsek propagace

  • ve spolupráci s domem kultury a informačním centrem vypracovává návrhy koncepce propagace města směřující ke zvýšení cestovního ruchu, optimálního městského jednotného informačního systému a jednotného městského mobiliáře
  • organizuje, zajišťuje a odpovídá za zveřejňování záměrů města ve veřejných sdělovacích prostředcích, tj. v tisku, rozhlase a televizi včetně místních kanálů kabelové televize, koordinuje práci městského informačního centra, vydávání plánů, propagačních brožur, pohlednic a dalších materiálů

Informatika

  • údržba a rozvoj počítačové sítě
  • zajištění bezpečnosti počítačové sítě
  • archivace veškerých dat uložených na síti
  • zajišťování odpovídajícího SW
  • instalace a údržba SW
  • správa uživatelských účtů veškerých aplikací
  • nákup a údržba veškeré výpočetní techniky včetně periferních zařízení
  • správa reprodukční techniky
  • zajišťování spotřebního materiálu
  • údržba telefonních ústředen
  • správa výpočetní techniky MP
  • evidence veškeré výpočetní a reprografické techniky
  • zajišťování grafických výstupů

Grafický informační systém

  • správa grafického informačního systému (GIS)
  • aktualizace dat GIS (data z KÚ, od správců sítí)
  • správa internetové aplikace MISYS WEB
  • zajišťování výstupů z digitální technické mapy města (DTMM)
  • příprava výřezů z mapy pro další zpracování
  • vkládání aktuálních dat poskytnutých investory do DTMM
  • podpora uživatelů GIS

Zveřejňování informací

  • tvorba a aktualizace internetový stránek města
  • vyvěšování dokumentů na úřední desce
  • evidence zveřejňovaných dokumentů
  • zveřejňování dokumentů na elektronické úřední desce
  • tvorba, rozšiřování a aktualizace Portálu veřejné komunikace s občany

Správa budovy

  • zajišťování správy, oprav a provozu budovy MěÚ
  • příprava a průběžná kontrola rozpočtu pro oblast správy budovy
  • zabezpečení budovy v době jejího uzavření
  • zabezpečení materiálního vybavení pro činnost MěÚ
  • úklid všech pracovišť MěÚ
  • evidence a inventarizace vybavení MěÚ
  • nákup, evidence a vydávání kancelářských potřeb
  • nákup, evidence a vydávání čistících prostředků

Podatelna a spisová služba

  • zapisování došlé pošty
  • vypravování odchozí pošty
  • příjem a zapisování dokumentů elektronické podatelny
  • příjem a evidence nabídek do výběrových řízení
  • rozdělování tiskovin na odbory
  • vyhotovování evidenčních listů pro Českou poštu
  • obsluha telefonní ústředny
  • podávání informací týkajících se činnosti MěÚ
  • dohled nad správným ukládáním dokumentů podle spisového řádu
  • dohlíží na dodržování spisových norem

Obor dále zajišťuje

  • vede přehledy o orgánech města (RM, ZM, komise, výbory) včetně aktualizace
  • předkládá RM a ZM návrhy na udělení čestného titulu Občan města
  • přihlašuje městské památky a organizuje Den otevřených památek v rámci akce Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
  • vydávání ověřených výstupů z katastru nemovitostí
  • správci majetkových databází nejméně 1× čtvrtletně provádí porovnání přírůstků a úbytků majetku s
  • pracovníkem odboru majetku města, který vede evidenci majetku města
  • evidenci razítek pro potřeby MěÚ a zajišťuje jejich výrobu
  • autoprovoz MěÚ po technické i administrativní stránce
  • evidence knih a časopisů
  • eviduje ztráty a nálezy a zajišťuje jejich likvidaci
Značka I
Značka II
Karlovarský kraj
  Prosím čekejte...