ČR-SASKO - ZNOVUOŽIVENÉ KRUŠNOHOŘÍ

Projekt je realizován v rámci Programu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2014–2020
Název projektu: Znovuoživené Krušnohoří
Číslo projektu: 100283813

Projekt „Znovuoživené Krušnohoří“ byl schválen 14. 5. 2018. Jeho realizace je naplánována od 13. 05. 2016 do 31. 03. 2021 s celkovým rozpočtem 537 393 €.

Náklady ve výši 85 % rozpočtu budou financovány Evropskou unií z Evropských fondů pro regionální rozvoj (EFRE) v rámci „Programu spolupráce na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2014 – 2020“.

Partnery projektu jsou Antikomplex – hnutí proti xenofobii, z. s., Město Ostrov, Město Boží Dar, Město Abertamy, Město Loučná pod Klínovcem, Město Jáchymov, Gemeinde Breitenbrunn, Große Kreisstadt Annaberg-Buchholz, Stadt Kurort Oberwiesenthal.

Projekt představuje přínos pro zúčastněné obce a města v rozvoji turistiky a v zachování kulturního dědictví, které již není v krajině viditelné nebo se rozpadá. Projekt umožní vidět a zažít něco, co v Krušných horách již dávno není či není funkční. Proto nazýváme pracovně projekt Krušnohorský jurský park.

Cílem projektu je vytvořit zážitková místa v centrálním Krušnohoří, které bude možné navštívit samostatně či spojit ve výlet pro všechny věkové skupiny návštěvníků. Chceme umožnit zažít ve formě inscenovaných scének na vlastní kůži historickou krajinu, tradice a osobnosti Krušných hor v konkrétních místech.

infokiosek-logo-2.png (26 KB)

infokiosek-logo-3.png (58 KB)

Značka I
Značka II
Karlovarský kraj
  Prosím čekejte...