PODPORA LÉKAŘŮ V NAŠEM MĚSTĚ

Zastupitelé města Ostrov na svém jednání schválili v rámci „Motivačního systému podpory pro zajištění ambulantní lékařské péče ve městě Ostrov“ pro rok 2023 podporu ve výši 242 871 Kč na úhradu nákupu diagnostického přístroje Plusoptix S12 a příslušenství pro ordinaci praktického lékaře pro děti a dorost MUDr. Vyhlídkové.

Plusoptix je screeningový přístroj určený především pro použití u kojenců, batolat a předškolních dětí. Jeho konstrukce a funkce je podobná videokameře. Přístroj (řada S) pomáhá pediatrům a ortoptikům při screeningu amblyopie (tupozrakosti) a refrakčních vad.

  • Pouze včasné odhalení některé z příčin poruch vývoje vidění dává dítěti naději na účinnou léčbu.
  • Na řadu očních chorob se přijde až po nástupu do 1. třídy, kdy je na léčbu pozdě a děti si nesou následky celý život.
  • S Plusoptixem je možno změřit i nespolupracující děti a nezanedbat tak podstatnou oční vadu, která by mohla mít pro pacienta závažné následky na celý život.
  • Jediný certifikovaný přístroj pro screening zraku dětí v České republice.

Do akreditované ordinace praktického lékaře pro děti a dorost MUDr. Vyhlídkové byl od prosince 2022 přijat rezident, který se bude kontinuálně vzdělávat v předatestační přípravě pro budoucí povolání pediatra.

Díky nové posile do týmu ordinace bude možno provádět screeningové vyšetření zraku všem kojencům a batolatům při jejich preventivních prohlídkách. Ordinace bude v brzké době poskytovat tuto službu i pacientům z jiných ordinací PLDD v Ostrově. Vyšetření je plně hrazeno dětem do tří let věku z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Město Ostrov má v plánu v rámci „Motivačního systému podpory pro zajištění ambulantní lékařské péče ve městě Ostrov“ pro rok 2023 podporovat i další lékaře, v současnosti jsou podané žádosti na ortopedický přístroj Samsung Ultrasound Machine a přístroj videoendoskopického systému PENTAX IMAGINA s příslušenstvím.

Simona Aiznerová

odbor sociálních věcí a zdravotnictví

Značka I
Značka II
Karlovarský kraj
  Prosím čekejte...