PROGRAM NA PODPORU LÉKAŘŮ

Praktičtí lékaři, pediatři i ambulantní specialisté mají ve městě sice ve většině své ordinace, ale potýkají se s naplněnou kapacitou a nové pacienty přijímají zcela výjimečně. V našem městě bychom uvítali otevření ordinace v podstatě jakéhokoliv ambulantního specialisty, ale i praktického lékaře či pediatra. Nejvíc nás asi ale aktuálně trápí situace ohledně pediatrů a zubařů.

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Ostrov připravil od roku 2022 motivační systém pro získání podpory, který platí pro nově otevřené ordinace praktických lékařů pro dospělé, praktických lékařů pro děti a dorost, stomatologů a dalších ambulantních specialistů. O rozsahu a výši podpory pro konkrétní ordinaci rozhoduje Zastupitelstvo města Ostrov. Nárok na podporu bude zachován i při přestěhování ordinace v rámci města Ostrov a lze ji libovolně kombinovat s dalšími dotačními tituly Karlovarského kraje, zdravotních pojišťoven či Ministerstva zdravotnictví ČR.

Zastupitelé města Ostrov na svých jednáních již, v rámci „Motivačního systému podpory pro zajištění ambulantní lékařské péče ve městě Ostrov“, schválili podporu několika lékařům působícím v našem městě.

Stipendijní podporu v předatestační přípravě zastupitelé schválili MUDr. Vítu Hynkovi působícímu v ordinaci MUDr. Františka Hynka, st. a MUDr. Adrianě Považanové, která působí v ordinaci MUDr. Františka Hynka, ml.

Poskytnutou částkou 242 871 Kč z rozpočtu města Ostrov byl zcela uhrazen diagnostický přístroj Plusoptix S12 a příslušenství pro ordinaci praktického lékaře pro děti a dorost MUDr. Jany Vyhlídkové, který vyšetří zrak kojenců, batolat a předškolních dětí nejen z ordinace MUDr. Vyhlídkové, ale i z ostatních ordinací dětských lékařů na území města Ostrov.

Dalším podpořeným lékařem je ortoped MUDr. Richard Makki, kterému město poskytlo 250 000 Kč na částečnou úhradu nového ortopedického přístroje Samsung Ultrasound Machine.

Také MUDr. Petra Pavelku z interní a gastroenterologické ambulance město podpořilo částkou 250 000 Kč na částečnou úhradu přístroje videoendoskopického systému PENTAX IMAGINA s příslušenstvím.

Celkem zatím město Ostrov schválilo finanční podporu pro lékaře v rámci „Motivačního systému podpory pro zajištění ambulantní lékařské péče ve městě Ostrov“ za rok 2022 a 2023 ve výši 1 042 871 Kč.

Město Ostrov má v plánu podporovat a motivovat tak i další lékaře, kteří by své praxe otevřelI v našem městě.

Ing. Kateřina Matyášová a Simona Aiznerová

odbor sociálních věcí a zdravotnictví

Značka I
Značka II
Karlovarský kraj
  Prosím čekejte...