STADION DOSTANE NOVÉ ŠATNY

Oblíbené sportoviště se tak dočká přístavby. „Za sebe jsem moc ráda, že je současné vedení města zajedno do projektu investovat,” říká místostarostka města Kateřina Domalípová. Projekt na dostavbu za zhruba 40 milionů korun je již hotový a podle něj by měla být patrová dostavba 48 metrů dlouhá a 15 metrů široká. „Tím bychom se dostali na plochu 730 metrů čtverečních. Vedle nových šaten se počítá i s vybudováním malé posilovny, turistického ubytování a zázemí pro rodiče i diváky, odkud by mohli v teple a pohodlí sledovat trénink nebo zápas,” dodává Domalípová.

Půlka dětí nemá kde sedět

Radek Schmied je místopředsedou hokejového klubu HC Čerti Ostrov již dvanáctý rok. Pamatuje si, když se tu po ledě prohánělo sotva pětatřicet malých hokejistů. „Dnes jich to máme na sto padesát a v šatnách se místo dvaceti hráčů tísní čtyřicet,” konstatuje Radek Schmied s tím, že nedostatečné kapacity zázemí stadionu jim brání v náborech dalších zájemců. „Ale my ty děti umíme. Umíme je nadchnout pro hokej, umíme je skvěle vytrénovat, umíme jim dát dobrou partu. A tak jsem moc rád, že nám chce vedení města pomoct a tady v klubu není nikdo, kdo by nepřiložil ruku k dílu,” dodává místopředseda.

Kromě hokejistů se na stadionu musí s nevyhovujícími podmínkami vyrovnávat také členové úspěšného krasobruslařského oddílu, který má jen v dětské kategorii téměř 40 svěřenců. Zimní stadion disponuje velmi kvalitní ledovou plochou 28 × 56 m a v úterý a v neděli poskytuje možnost veřejného bruslení. V nabitém rozpisu ledu se najde místo i pro děti z mateřských škol a další kluby z okolí. Ti všichni vítají, že už se projektová příprava rozjela a samotná realizace by tak mohla začít už v příštím roce.

Co Čerti z Ostrova umí

  • Klub HC Čerti Ostrov spolupracuje se všemi kluby v rámci Karlovarského kra­je.
  • V současnosti je v klubu registrováno cca 150 hráčů, 5–18 let, z toho 10 dívek.
  • V loňské sezoně se tým juniorů zúčastnil nadstavbové části Regionální ligy juniorů o postup do Ligy juniorů. Stalo se tak poprvé v historii klubu a žádnému jinému týmu v kraji se to zatím nepovedlo.
  • Kategorie mladších a starších žáků, hrají nejvyšší soutěže ve svých věkových kategoriích.

Značka I
Značka II
Karlovarský kraj
  Prosím čekejte...