STAROSTA

Mgr. Lukáš Lerch

email: llerch@ostrov.cz
tel.: 354 224 880

  • Starosta zastupuje město navenek.
  • Starostu volí do funkce zastupitelstvo města z řad svých členů.
  • Starosta rozhoduje o záležitostech samostatné působnosti města svěřených mu radou města.
  • Starosta odpovídá za informování veřejnosti o činnosti města.
  • Starosta svolává a zpravidla řídí zasedání zastupitelstva města a rady města.
  • Starosta zřizuje pro výkon přenesené působnosti zvláštní orgány města.
  • Starosta za výkon své funkce odpovídá zastupitelstvu měs­ta.
  • Starosta plní úkoly vyplývající z činnosti v oblasti financí, investic, dotací a řídí městskou policii.

Slovo starosty

lerch-bez-pozadi.png (203 KB)

Čím je pro mě město?

Město vnímám jako místo držící bezpečný prostor, poskytující podporu a výzvy pro růst každého člověka k jeho autenticitě, hojnosti a štěstí. Radost ze života a činnosti, ve které jsme nejlepší a která nám přináší do života dostatek, a proto se můžeme věnovat sobě, lásce, tomu, co milujeme a tím dělat z místa, kde žijeme, boží prostor.

Ano, můžeme. Můžeme dělat to nejlepší pro nás, můžeme být šťastní, můžeme žít svobodně a v hojnosti. Jací jsme, takové je naše město. Přejme to sobě i navzájem jeden druhému. Můžeme tvořit místo, kde město a jeho obyvatelé jsou partneři, kteří si prospívají. Tak, jak rosteme my, roste celé město.

Jsme země kvality. Zlaté české ručičky nikdy neztratily význam. Nikdy nepřekonáme nízkonákladovost a kvantitu jiných míst a zemí. V čem ale excelujeme, je kvalita, nápaditost, hloubka i napojení na umění v nás, byť nám občas chybí sebedůvěra a sebeláska. Já věřím v každého člověka v tomto městě, v naši schopnost konat malé i velké zázraky a jsem vděčný za naši odvahu, být sami sebou a kráčet ke svému nejlepšímu já. K tomu ať je naše město bezpečným, podporujícím a laskavým prostorem.

Čím je pak v tomto městě starosta? Mostem spojujícím přání a potřeby s podporou a výzvami. Strážcem tohoto prostoru a jeho kvalit. Děkuji občanům našeho města za důvěru a udělám vše pro to, abych se zhostil této funkce se ctí a hájil vaše zájmy čestně a s plnou zodpovědností.

S úctou Lukáš Lerch

Značka I
Značka II
Karlovarský kraj
  Prosím čekejte...